Здраве и красота от природата!

Вход  \/ 
x
x
x
Регистрация  \/ 
x

КАК ДА КОМБИНИРАТЕ ХРАНИТЕ, КОГАТО ИСКАТЕ ДА ОТСЛАБНЕТЕ

Chilies 1Промяната на начина на хранене е първото и най-важното нещо, когато  се опитваме да свалим малко килограми и искаме да подобрим своята фигура. За да бъдете мотивирани за промяната, не е зле да съставите списък на полезните храни, които активират вашия метаболизът. Важно е да знаете и как и с какво да ги комбинирате, за да бъде диетата ви по-ефективна.

Така например комбинацията от пресен ананас със сок от лайм, е по-добра от ананас и сок от лайм поотделно. Същото се отнася за комбинацията сьомга с авокадо, яйца с авокадо и ред други вкусни комбинации, които подпомагат отслабването. Ето и вариантите, които си струва да опитате?

1. Пилешко месо и люти чушки
Високите на протеини храни се считат от диететиката за много ефективни при намаляването на телесното тегло. Такъв тип храна е пилешкото месо, което се сочи за високо термогенно (б.а. повишават телесната температура и стимулират процеса на изгаряне на мазнините и ускоряват метаболизма).  Лютите чушки от своя страна съдържат капсаицин, който придава техния пиперлив вкус, но контролира апетита и увеличава загубата на излишни килограми.

carrots2. Сусамов тахан и моркови
Морковите се считат за здравословна храна. В състава им има около 10% въглехидрати –  които съдържат основно нишесте, фибри и обикновени захари. В допълнение – морковите са отличен източник на витамин . Съдържат бета-каротини,  витамини В и К, калий. Ако редовно добавяме в дневното си веню моркови, това ще увеличи чувството ни на ситост, ще ни направи по-енергични и като цяло ще намали общия прием на калории.  Сусамовият тахан е питателен продукт, който осигурява голямо разнообразие от витамини, минерали, протеини. Консумацията му осигурява енергия, спомага за отслабването и се отразява благоприятно на  храносмилателната система.

3. Домати и маслини
Маслините са здравословен източник на фибри. Консумацията дори само на няколко маслинки на ден  ни осигуряват почти 20% от дневните ни нужди. Приемът на фибри от своя страна подпомага правилното функциониране на храносмилателната система и стимулира движението в червата. Всичко това спомага по-ефективното отслабване.

Доматите съдържат голямо количество ликопен – антиоксидант, за който се смята, че защитава тялото от свободните радикали. В допълнение, консумацията им ще ви осигури витамин А, калий, желязо. Пресните домати са и с ниско съдържание на въглехидрати (около 4%).

ginger14. Спанак, ябълки и джинджифил
Спанакът е с ниско съдържание на въглехидрати, но с висока концентрация на неразтворими фибри. Вкусният зеленчук е подходящ за диети, защото ще ви осигури и добри количества каротеноиди, витамини С и К, фолиева киселина, желязо, калций, които намаляват оксидативния стрес. В допълнение, спанакът спомага за регулиране на кръвното налягане и благоприятства храносмилането.
Ябълките се състоят от 85% вода, имат малко калории (52 калории в 100 г. продукт с кора), захари (13 г.), което ги прави подходящи за диетични режими. Фибрите, които се съдържат в тях ни карат да се чувстваме сити. Редовната им консумация спомага за контрола на кръвната захар, подобрява здравето на сърцето и мозъка.
Джинджифилът има мощни противовъзпалителни и антиоксидантни свойства. Подобрява храносмилането и консумацията му се препоръчва, особено ако страдате от запек. Другото положително качество на джинджифила е, че  ускорява метаболизма.

figs 15. Смокини и бразилски орех
Колкото и да изглежда странно смокините също се считат за диетичен продукт. Но трябва да отбележим, че в случая говорим за суровите смокини. Те са нискокалорични, съдържанието на захари в 100 грама продукт е 17 г., което ги прави чудесни за междинни похапвания между основните хранения, когато изпитате силен глад. Те са богати на фибри, антиоксиданти и помагат при запек.  Бразилските ядки също съдържат добри количества фибри и консумацията им спомага за регулиране на високия холестерол. Високото съдържание на селен в бразилския орех, помага за подобряването на имунитета и метаболизма. Освен това селенът е мощен антиоксидант. 

6. Овесени ядки и фъстъчено масло
Овесените ядки са чудесен източник на витамини, минерали и антиоксиданти. Те са с високо съдържание и на разтворими фибри бета-глюкан, което спомага за намаляване на високите нива на холестерола и кръвната захар, стимулират здравето на храносмилателната система и създават усещане за ситост.

Фъстъченото масло се състои от около 25% протеин, което го прави отличен източник на протеини на растителна основа. Освен това е с ниско съдържание на въглехидрати и добър източник на здравословни мазнини, което го прави подходящ за хора с диабет тип 2 или за тези, които следват диета с ниско съдържание на въглехидрати.

Всички тези храни може да комбинирате в салати, смутита, здравословни закуски.

Снимки: www. pixabay.com

По материали от  https://brightside.me/wonder-curiosities/